A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад
"Згурівський професійний ліцей"

Виховна робота

Фото без описуЗагальний опис виховної роботи

в ДНЗ «Згурівський професійний ліцей»

Зміни, що відбуваються у нашому суспільстві, спричинені ними гуманістичні та демократичні зрушення у ідеології, науці та культурі потребують формування та змістовного наповнення виховної роботи, яка має стати основою підготовки учнівської молоді до самостійної, активної та творчої життєдіяльності у нових соціальних та культурних умовах, формуванням особистості свідомого громадянина України.

     Потреба у впровадженні оновленої виховної роботи обумовлена необхідністю приведення виховного впливу у відповідність до нової системи ціннісних орієнтацій та соціальних нормативів, які визначають духовний розвиток України у третьому тисячолітті. Саме людина, її права та обов’язки, запити мають перебувати у центрі уваги держави та суспільства.

   Домінуючою тенденцією виховного впливу є свідома діяльність здобувачів освіти, що керуються критеріями знання, професіоналізму, усвідомленням власної відповідальності як за себе, так і за суспільство в цілому. Саме завдяки виховній роботі у професійному ліцеї готується нова генерація української інтелігенції, ядро національної інтелектуальної еліти.

   Особливого значення виховна робота для перехідного суспільства, яке відчуває на собі тягар кризових негараздів. Загострення соціально-економічних проблем, недосконалість правової та нормативної бази, відсутність дієвих механізмів державної підтримки молоді в період її соціального становлення та розвитку значно ускладнити процеси відновлення інтелектуального потенціалу трудових ресурсів держави, негативно позначилися на матеріальному становищу молодої сім’ї, здоров’ї, фізичному та духовному розвитку молодих громадян, призвели до зростання безробіття серед молоді, загострення криміногенної ситуації в Україні.

Мета сучасного освітнього процесу - не тільки сформувати необхідні компетенції, надати ґрунтовні знання з різних предметів, а й формувати громадянина, патріота, інтелектуально розвинену, духовно і морально зрілу особистість, готову протистояти асоціальним впливам, вправлятися з особистими проблемами, творити себе і оточуючий світ. Тому в цей час виховна робота, що проводиться в ДНЗ «Згурівський професійний ліцей», покликана захистити майбутніх спеціалістів від негативних для їх фізичного, морально-психологічного розвитку факторів та формувати гуманістичні цінності орієнтації сучасних учнів. Головною ознакою сучасної виховної роботи є забезпечення самостійного мислення, здатності на нестандартні рішення (інноваційний стиль мислення), вільно орієнтуватися у складних обставинах суспільного та особистого життя.

Фото без описуВиховний процес здійснюється за допомогою системи загальнодержавних актів, які регулюють широке коло суспільних відносин; контроль за якістю виховного процесу та організаційно - правові основи  його забезпечення. Особистість здобувача освіти в ДНЗ ЗПЛ характеризується такими ознаками:

- відкритість новому досвіду, вмотивованість до радикальних змін та інновацій;

- готовність до різноманітності висловлювань та обґрунтування власного погляду з одночасною толерантністю до інших;

- успішна адаптація до соціуму, толерантність у разі непередбачуваності;

- тверда впевненість у вирішенні багатьох проблем і суспільних викликів методами суб’єктивної сили переконання;

- прогностичність та перцептивність, динамізм особистості;

- довіра до соціального порядку, віра в стабільне і забезпечене майбутнє;

- відчуття суттєвої нерівності у розподілі благ, цінностей, привілеїв;

- прагнення до конкурентоздатності, самовдосконалення, отримання професійних навичок з обраної професії;

- повага гідності інших людей, шанування та емпатійне ставлення до тих, хто потребує уваги.

 Основна мета виховної роботи у Згурівському ліцеї, передусім, полягає у забезпеченні національно-патріотичного характеру і спрямованості навчання, розвитку почуття любові до свого народу, шанобливого ставлення до його культури, мови і традицій, у вихованні почуття національної гордості і гідності вихованців. Чи не найважливішою метою навчально-виховного процесу є виховання інтелігентності здобувачів освіти, що включає як професійну, так і моральну, політичну, правову, естетичну, екологічну, світоглядну культуру особистості. Виховний процес в ліцеї спрямований на розвиток високого професіоналізму майбутніх спеціалістів, їхньої готовністю до ринкових норм життя, самостійності мислення, а також формуванням духовності, що полягає у становленні високих морально-етичних життєвих норм поведінки в самому широкому спектрі стосунків особистості, сприяння створенню оптимальних умов для творчого розвитку особистості студентів, формування її соціально-громадського досвіду, професійно-особистісних якостей, гармонії взаємин у суспільстві.

Робота всіх учасників виховного процесу в ДНЗ ЗПЛ підпорядкована і об’єднана загальними принципами виховної роботи серед яких системність, послідовність і наступність, єдність логічного, історичного, національного і загальнолюдського у вихованні, принцип гуманітаризації і гуманізації освітнього процесу, співробітництва і партнерства у взаємодії між викладачами і учнями, принцип індивідуального підходу у вихованні тощо.

Важливим виховним засобом є учнівське самоврядування, що розпочинає своє функціонування зі активу груп і до лідерів ліцею. Виховна суть учнівського самоврядування в наданні можливості утвердити або переосмислити підлітком свій соціальний статус, в утвердженні чеснот і цінностей. Творче ставлення до навчання, прояв наполегливості (постійна готовність до занять, праця в науковій бібліотеці, зростаюча компетентність).

Виховний процес у нашому навчальному закладі забезпечений документальним супроводом, за який відповідає заступник директора з ВР. Документація, яка  ведеться є засобом підтвердження стану навчально-виховного процесу, аналіз його та результативність. Перелік  документів який надається навчальним закладом до огляду та вивчення  відповідає рекомендаціям листа МОН України від 03.10.18 р. №1/9-596 « Лист - роз’яснення щодо застосування окремих положень Інструкцій з діловодства у закладах загальної середньої освіти».

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень